Zawsze gotowi by pomóc, z pasją i poświęceniem,  w stałej gotowości,  dzielni i zdeterminowani
przejdź do sklepu
facebook google plus instagram sklep

JetPacki w straży pożarnej

Blog IgnisVestimenta.pl

Dubaj, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich - to właśnie władze tego miasta zdecydowały się na zakup aż dwudziestu JetPacków, czyli potocznie mówiąc "plecaków odrzutowych" służących do latania. Urządzenia dostarczyła firma Martin Aircraft Company, a koszt jednego urządzenia to około 150 tys. dolarów - co daje w sumie około 3 mln dolarów. Chociaż to spora suma, to patrząc na inwestycje w Dubaju przeprowadzone na przełomie ostatnich kilkunastu lat to dla władz miasta nie jest chyba aż tak duży wydatek :)
Interesują Was pewnie osiągi Jet Packa, oto niektóre z nich:
A. wysokość maksymalna -około 900 m
B. prędkość poruszania - około 74 km/h
C. zasięg - około 50 km

Pilotowanie tego urządzenia na pewno nie jest proste, aby odpowiednio wyćwiczyć kadrę strażaków mających w przyszłości wykorzystywać te "plecaki" zakupiono dodatkowo dwa specjalne symulatory.
Po co w straży pożarnej taki sprzęt? W Dubaju postawiono w ostatnim czasie wiele wieżowców, czas dotarcia do wysokich pięter jest bardzo długi, dlatego właśnie JetPacki. Mają przyspieszyć pracę strażaków. Czy się sprawdzą? Gdzie strażacy będą lądować? W jakich okolicznościach (przy jakich zdarzeniach) będą je wykorzystywać? Czas pokaże :)

Pomijając aspekty praktyczne, pewnie wielu z Was polatałoby takim cudem. Podejrzewam, że po pierwszym locie można się zakochać. Idealnie pasuje tutaj cytat:

"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić." /Leonardo da Vinci/ 
Komentarze


Zobacz również