Zawsze gotowi by pomóc, z pasją i poświęceniem,  w stałej gotowości,  dzielni i zdeterminowani
przejdź do sklepu
facebook google plus instagram sklep

Filmy o tematyce strażackiej

Blog IgnisVestimenta.pl

Kiedy pogoda za oknem nie zachwyca, jest zimno, ciemno, pada i nie macie zamiaru ruszać się z domu polecamy kilka dobrych filmów o pracy strażaków przy które na pewno Was ogrzeją.

PŁONĄCA PUŁAPKA – dramat z 2004r a w obsadzie tak wybitny aktor jak  John Travolta. Jest to chyba jeden z bardziej znanych filmów przedstawiający pracę strażaków. Jack Morrison ( Joaquin Phoenix) jest strażakiem. Codziennie naraża swoje życie dla ratowania innych. Ciągły kontakt z ludzką tragedią, ogromne niebezpieczeństwo oraz niska płaca sprawiły, że Jack zaczyna zastanawiać się , czy wybrał odpowiedni zawód, zwłaszcza, że ma żonę i dzieci. Nawet wsparcie, jakie uzyskuje od swojego mentora i przełożonego Mike'a Kennedy'ego (JohnTravolta) oraz kolegów strażaków, nie pozwala mu pozbyć się wątpliwości. Kiedy Jack zostaje uwięziony w pożarze 20-piętrowego wieżowca, jego życie zależy tylko i wyłącznie od sprawnej akcji jego kolegów. Odcięty od świata Jack wspomina najważniejsze momenty swojego życia takie jak swój strażacki debiut, służbę w oddziale Ladder 49 oraz tragiczną śmierć przyjaciela. Film trzyma w napięciu!


WIELKI POŻAR – film katastroficzny z 2002r. Ogień, gdy zaczyna szaleć, niszczy wszystko, co napotka na swej drodze. Szczęśliwy ten, kto zdoła przed nim uciec. A jednak są na świecie ludzie, którzy wychodzą mu naprzeciw i stają do nierównej walki z żywiołem. To specjalne brygady strażaków, które docierają w sam środek płonącego lasu. Na miejsce pożaru dostają się skacząc z samolotów, stąd ich nazwa fire jumpers.

PRÓBA OGNIOWA - dramat obyczajowy z 2008r. Caleb Holt żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera, wewnątrz płonących budynków to jego naturalny instynkt. W stygnącym żarze jego małżeństwa, to jest już całkiem inna historia. Przez dziesięciolecie małżeństwa, Caleb i Catherine Holt oddalili się na tyle, że gotowi są, by dalej żyć bez siebie. Ponieważ już przygotowują się do postępowania rozwodowego, ojciec Caleba prosi swojego syna, by spróbował  podjąć eksperyment: Wyzwanie miłosne. Caleb ufający, że "Wyzwanie miłosne" nie ma nic wspólnego z jego "odrodzonymi w wierze" rodzicami, podejmuje próbę. Ale czy może próbować pokochać swoją żonę, podczas gdy odrzuca się możliwość miłości Boga? Czy będzie zdolny ciągle okazywać miłość osobie, która już ma dosyć jego uczucia? Czy też jest to kolejne małżeństwo, które musi "pójść z dymem"?

OGNISTY PODMUCH- dramat, thriller z 1991r. Bracia Brian i Steven McCafferty'owie w dzieciństwie przeżyli wielką tragedię. Ich ojciec, strażak, zginął na ich oczach w płomieniach ich własnego domu. Ta strata, zamiast zbliżyć, oddaliła od siebie braci, którzy, choć obaj pracują w straży, nie mają i nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego. Ale tymczasem łączy ich seria podpaleń w Chicago...

Miłego oglądania !!! :)


Komentarze


Zobacz również