Zawsze gotowi by pomóc, z pasją i poświęceniem,  w stałej gotowości,  dzielni i zdeterminowani
przejdź do sklepu
facebook google plus instagram sklep

Doposażenie apteczki samochodowej

Blog IgnisVestimenta.pl

W poprzednim artykule ZOBACZ TUTAJ pisałem o podstawowym wyposażeniu apteczki samochodowej. Jest wiele elementów, w które można by było doposażyć taką apteczkę, w zależności od stopnia wyszkolenia w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy. Są jednak akcesoria, które w mojej ocenie przydadzą się każdemu, nawet znającemu tylko jej podstawy. Oto niektóre z nich:

maseczki, maski do sztucznego oddychania lub worek samorozprężalny
Maseczki / maski służą do prowadzenia sztucznej wentylacji metodą usta-usta. Chronią przed kontaktem z wydzielinami poszkodowanego (posiadają specjalny zawór zwrotny), dzięki czemu osoba ratująca może czuć się dużo bezpieczniej.
Źródło zdjęcia: www.sklep.ratownik-med.pl

Źródło zdjęcia: www.twoja-apteczka.pl

Bardziej profesjonalnym, lecz droższym elementem do wykonywania sztucznej wentylacji jest worek samorozprężalny (nazywany także workiem ambu). Ratownik nie musi w tym przypadku używać swoich płuc, wentylacja odbywa się poprzez ściskanie worka, który automatycznie po ściśnięciu ponownie napełnia się. Wyposażony jest w specjalny filtr powietrza oraz maskę.
Źródło zdjęcia: www.sklepratownik24.pl

płyny / żele do dezynfekcji
Po udzielaniu pierwszej pomocy warto zadbać o siebie. Dlatego płyn lub żel do dezynfekcji oraz chusteczki do osuszenia rąk byłyby bardzo przydatne.
Źródło zdjęcia: sklep.meringer.pl

okulary ochronne
Warto zabezpieczyć oczy przed kontaktem z krwią i płynami ustrojowymi poszkodowanego. Nie zawsze pierwsza pomoc udzielana jest "w spokoju". Czasami tryska krew, poszkodowany może kaszleć, wymiotować. W okularach będziemy czuć większy komfort udzielania pomocy.


Źródło zdjęć: www.bhp-gabi.pl/   

worki na odpady
Zdarza się, że udzielimy pomocy, jednak nie ma potrzeby wzywania Zespołu Ratownictwa Medycznego. Zostają nam odpady medyczne np. gazy nasiąknięte krwią. Nie odjedziemy bez ich uprzątnięcia, jednak w samochodzie nie mamy nic, do czego można by było je spakować. Najlepiej wyposażyć się w chociaż jeden worek na odpady, żeby nie musieć zastanawiać się co zrobić z odpadami po zakończeniu udzielania pierwszej pomocy.
Źródło zdjęcia: medycznymarket.pl

płyn do płukania oka
Tutaj nie trzeba dużo pisać. Kiedy ciało obce dostanie się do oka uczucie jest straszne, można przemywać oko pod bieżącą wodą, ale piszemy o wyposażeniu apteczki samochodowej, także zakładamy, że nie mamy do niej dostępu. Wtedy przychodzi nam z pomocą specjalny płyn do płukania oka, którego użycie jest bardzo wygodne.
Źródło zdjęcia: swed-polexi.pl

codofix
Zostawiłem to na koniec, ale uważam, że jest to rzecz bardzo bardzo przydatna. Jest to specjalna siateczka, która występuje w różnych rozmiarach (na głowę, tułów, kończyny dolne i górne, dłonie, stopy a nawet palec). Służy do podtrzymywania opatrunków w zastępstwie tradycyjnego bandaża, szczególnie pomocny przy urazach głowy.
Źródło zdjęcia: www.medbon.pl

Może przychodzą Wam do głowy inne akcesoria, które moglibyśmy wozić w sowim samochodzie? Zapraszamy do dyskusji i komentowania.

Źródło zdjęcia głównego: sklep.adrenaLTika.pl

Komentarze


Zobacz również